نحوه‌ی تمیز کردن لوستر

تمیز کردن لوستر

نحوه‌ی تمیز کردن لوستر

نحوه‌ی تمیز کردن لوستر

با این روش ساده می‌توانید لوسترهای شفاف و بدون لک و پرز داشته باشید، به راحتی و بدون جدا کردن قطعات لوستر خود را تمیز  کنید.

لوسترها بخش مهمی از دکوراسیون خانه هستند که نور خانه را تامین می‌کنند و فضا را زیبا می‌کنند اما معمولا به علت آلودگی هوا و گرد و غبار کثیف می‌شوند و نمای اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند.

برای تمیز کردن نیاز نیست همیشه خود را به سختی بیاندازید و قطعات آن را جدا کنید بلکه می‌توانید با بکارگیری راهکارهایی که در ادامه به آن میپردازیم بدون جدا کردن قطعات لوستر خود را تمیز کنید.

 

ابتدا برق  را قطع کنید و از یک منبع روشنایی دیگر استفاده کنید

کمی صبر کنید تا خنک شود و دست شما هنگام تمیز کردن نسوزد.

یک پارچه ضخیم را روی زمین پهن کنید تا اگر قسمتی جدا شد و روی زمین افتاد نشکند.

تمیز کردن لوستر با الکل

برای اینکه هیچ اثری از لکه و کثیفی روی لوستر نماند درون یک لیوان الکل و سه برابر میزان الکل آب بریزید، سپس لیوان را زیر هریک از آویزهای لوستر بگیرید به طوری که هر کدام از آویزها داخل مایع قرار بگیرد و بعد از آن آویزها را با یک دستمالِ بدون پرز خشک کنید تا اثری از لکه روی آن نماند

سپس برای بقیه‌ قسمت‌ها دستکش دست کنید و انگشتان خود را به مابع داخل لیوان آغشته کنید و بقیه‌ی قسمت‌ها را تمیز و سپس با دستمال خشک کنید.

تمیز کردن لوستر با آب و سرکه

اگر این امکان را داشته باشید که آویزها را از لوستر جدا کنید کارتان تمیزتر و راحت‌تر است *فقط به خاطر داشته باشید که حتما قبل از جدا کردن آویزها از لوستر عکس بگیرید تا بعد بتوانید به راحتی آن‌ها را نصب کنید*

بهتر است آویزها را با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید، برای تمیز کردن قسمت‌های کریستالی لوستر مخلوطی از یک‌سوم سرکه و دو سوم آب تهیه کنید و به کمک یک برس قسمت‌های کریستالی را تمیز کنید و بعد از آن سریعا خشک کنید، اگر قسمت‌های کریستالی شفافیت خود را از دست داده‌اند از سرکه سفید استفاده کنید.

تمیز کردن لوستر با لیموترش

مقداری آب لیموترش تازه را بگیرید سپس یک مسواک را در آب لیموترش فروکنید و به زوایا و قسمت‌هایی که فرورفتگی دارد بکشید و این کار را چند بار تکرار کنید و بعد با یک دستمال خیس آن را آب کشید و سپس خشک کنید.

استفاده از دستمال پنبه‌ای

اگر می‌خواهید بدون باز کردن قطعات تمیز کنید بهتر است به جای استفاده از دستمال از یک دستکش پنبه‌ای استفاده کنید و آن را به مواد شوینده یا شیشه پاک‌کن آغشته کنید و بروی کریستال‌ها بکشید تا تمیز شود و برای خشک کردن و تمیز کردن از دستکش دیگر استفاده کنید.

اسپری آب و صابون یا آب و آمونیاک:

ابتدا برق را قطع کنید، سپس لامپ‌ها را با نایلون در اطراف پایه پوشش دهید، سپس یک‌چهارم آمونیاک و سه‌چهارم آب مقطر را باهم مخلوط کنید و یا مخلوط آب و صابون داغ را برروی تمامی قسمت‌های لوستر اسپری کنید، بگذارید پاک‌کننده با تمام گرد  و غبار از روی لوستر سقوط کند سپس آب ولرم را برروی آن اسپری کنید تا مواد شوینده به طور کامل از روی لوستر پاک شود، در آخر لوستر را با یک دستمال خشک کنید

تذکر:تا چند ساعت از روشن کردن لوستر خودداری کنید تا کاملا خشک شود.

تمیز کردن سریع لوستر با دستمال نمدار

برای تمیز کردن از یک دستمال نمدار استفاده کنید و هفته‌ای یکبار یا دو هفته یکبار لوسترتان را تمیز کنید، تا همیشه ظاهر نو و اولیه خودش را حفظ کند و با این روش نیاز به تمیز کردن‌های سخت و وقت‌گیر هم از بین می‌رود.